Дневен хороскоп за четврток, 28.01.2021: Овенот треба да ги контролира внатрешните конфликти, Близнаците мора да ги покажат вистинските чувства, Стрелецот мора да ја провери среќата…

Овен
Љубов:
Вашиот партнер сака да ви излезе во пресрет, но има погрешна проценка.Проговорете со повеќе емоции пред блиската личност.
Работа:
Бидете воздржани и на негативнитекоментари, не одговарајте на сличен принцип. Пожелно е да се поттикне позитивна атмосфера.
Здравје:
Важно е да ги контролирате вашите внатрешни конфликти.

Бик
Љубов:
Избегнувајте напнати ситуации при средбата со саканата личност, важно е меѓу вас да има добри намери .
Работа:
Ако се грижите за тестирање на вашите интелектуални или практични способности, треба да имате прецизни цели.
Здравје:
Обидете се правилно да ја насочите вашата позитивна енергија.


Близнаци
Љубов:
Нема потреба да се плашите од вистината или да ги потиснувате вашите желби во друштво на блиска личност.
Работа:
Сè има своја граница или цена, така што работната терапија има позитивни ефекти само под одредени услови.
Здравје:
Олеснете си ја совеста, ќе ви годи релаксација.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Хоророт што го преживеала оваа жена не би му го посакале ниту на најлошиот непријател: Била силувана осум часа, а потоа полиена со киселина!

Кејти Пајпер била мис и модел на врвот на нејзината кариера кога нејзиното момче најмило …