Доаѓа лош астролошки период: Во исто време две моќни планети ќе ни ги „пореметат плановите“

Распоредот на ѕвездите овие денови сугерира динамични и предизвикувачки настани. За неколку дена, ќе го почувствуваме влијанието на неславниот ретрограден Меркур и полната Месечина.
Многумина ќе се чувствуваат еуфорично и уморно овие денови, бидејќи ќе бидат нетрпеливи поради ѕвездите, ќе имаат силна желба за брз напредок, но суровата реалност може да каже поинаку. Следните денови, под контрадикторни влијанија, на некои ќе им донесат олеснување, а на други уште повеќе ќе им ги истакнат фрустрациите, кои лесно можат да се претворат во лутина. Затоа, немојте да се изненадите ако се чувствувате болни цел ден.

Успорете
Деновиве би било добро сите да забавиме малку и да го искористиме времето за себе, да ги погледнеме своите чувства и да ги рационализираме. На некои нема да им се допадне затоа што ќе се појават помалку пријатни искуства, како што се љубомора, чувства на одбивање, предавство, па може да се чувствуваат ранливо.
Исто така, во пресрет на полната месечина на 28. јануари, напнатоста денес расте, па можно е да бидете почувствителни од вообичаеното. Можно е да се расправате со вашето семејство, а од утре да посветите посебно внимание на комуникацијата со другите. Покрај сето тоа, многу е веројатно дека вашата стара љубов ви тропа на врата, па можни се несогласувања со сегашниот партнер.За да бидат работите поинтригантни, во сабота Меркур започнува ретрограден од за прв пат оваа година. И тоа секогаш значи – дополнителна претпазливост. До 20 февруари сè ќе оди многу побавно од вообичаеното, многу планови ќе пропаднат, можно е едноставно да не можеме да сториме ништо. Непишаното правило е дека, кога започнува ретрограден Меркур, тогаш не треба да започнувате нови деловни активности, да потпишувате договори, да купувате вредности, но она што е однапред договорено може да се постигне.
Исто така, овој период е идеален за преиспитување на планови, проекти, обврски. Направете ги потребните промени во вашите проекти, прилагодете се на промените. На крајот на краиштата, овој период носи и многу ослободувачки работи, па можно е да се ослободите од она што ве кочи. Не сè ќе оди лесно, можни се недоразбирања, но ќе биде подобро ако се реорганизирате и продолжите со чиста сметка.
За да ги направите работите полесни, направете го она што го сакате, посветете се, на вашите најблиски … Фокусирајте се на она што навистина го сакате и што ви е важно.

Фото: Архива


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Се омажила принцезата која поради љубов се откажа од титулата и обештетување од 1,2 милиони евра

ПРИНЦЕЗАТА Мако, внуката на јапонскиот император, се омажи во вторникот по долгогодишни контроверзии околу нејзината …