Дете во Белград се обесило додека родителите му биле во продавница: Се сомнева на предизвик од социјалната мрежа ТикТок

Десетгодишно момче, кое синоќа било пронајдено мртво во стан во белградската општина Раковица, најверојатно извршило самоубиство, покажуваат првите, неофицијални резултати од истрагата. Од друга страна, според соседите, момчето наводно било оставено само во станот кога се обесило, а не се исклучува ниту можноста дека настрадал за време на предизвикот од социјалната мрежа Тик-ток, што веќе е забележано во светот.
Жителите на тивка улица во Раковица, Белград, синоќа околу 21,30 часот биле вознемирени од полициските сирени, откако било пријавено дека момче во стан било пронајдено во бесознание. По пристигнувањето на местото на несреќата, екипата на Брзата помош можела само да ја констатира смртта, а соседите велат дека слушнале како родителите врескаат и плачат, но дека не можеле да го наслутат најлошото.
„Видов голема толпа пред зградата каде што живеам. Излегов и ја видов екипата на брза помош и полицијата, а потоа дознав дека момчето е пронајдено мртво во неговиот стан. Наводно се обесило додека неговите родители биле во продавница“, рекол еден постар господин.
Од друга страна, сосед преку улицата од зградата каде што се случила трагедијата вели дека неговите родители неодамна се доселиле во нивното соседство.
„Таткото на момчето порано живееше таму, а колку што знам, тоа е станот на неговата баба. Несреќното момче имаше друг помлад брат“, вели соседот.
Тој исто така наведува дека повремено го гледал семејството со децата, но дека тие немале контакт.
„Ги познавав таму од влезот и знам дека скоро се доселија. Сепак, луѓето беа некако тивки, тие воопшто не одговараа, ниту пак се обраќаа на никого. Немаше проблеми со нив, но не беа ниту друштвени “, коментирал соседот.
Што навистина се случило во мирната улица во Раковац во Белград, ќе се знае по обдукцијата.
Синоќа жителите во тивка улица во населбата Раковац, во Белград, биле вознемирени од веста дека десетгодишно момче е пронајдено без знаци на живот. Телото, наводно, го пронашле пожарникари и полицајци, кои влегле во станот преку терасата, откако момчето не одговорило на повиците. Момчето најверојатно извршило самоубиство обесувајќи се на горното легло од креветот што го делел со помалечкиот брат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) ИСКРЕНО – Принцот Хари, во интервјуто кое сите го чекаат, си ја отворил душата кај Опра: „Моја најголема грижа беше да не се повтори историјата!“

Долго најавуваното интервју на Меган Маркл и принцот Хари со најпопуларната водителка ќе се емитува …