(ФОТО) ПОДГОТВЕН ДА ЖРТВУВА СЕ ПОРАДИ НЕА – Чак Норис ја напуштил глумата за да ја негува болната сопруга

Секој од нас сака да има посветен и сигурен партнер кој секогаш ќе биде тука за нас и во добро и во лошо време. Во тешки животни ситуации, луѓето го покажуваат своето вистинско лице.
Американскиот актер Чак Норис е пример за лојален сопруг полн со љубов. Тој не само што бил покрај својата болна сопруга, туку се откажал од успешна кариера за да се грижи за неа.
Дури и Норис зборувал за тоа како животот на нивното семејство се променил буквално преку ноќ по баналната инјекција што лекарите и ја дадоа на неговата сопруга во 2013. година пред магнетна резонанца за ревматоиден артритис. Компликациите биле повеќе од сериозни: болна невралгија и проблеми со бубрезите.Норис не се двоумел ниту една секунда и не избирал меѓу грижата за својата сопруга и кариерата.
„Се откажав од филмската кариера за да се фокусирам на Џина. Сега имам само еден сон и една цел – да ја спасам својата сакана. Верувам дека ништо не е поважно, па затоа никогаш не сум жалел за одлуката “, рекол 80-годишниот актер.
Откако Џина се разболела, парот потрошил околу два милиони долари за нејзиното закрепнување.


Потсетувајќи се на грешката на лекарот, Џина вели дека нејзиното тело изгорело по првата инјекција. Била луда од болка и не можела да разбере што и се случува.
„Неколку часа по првата инјекција, имав чувство дека горам. Со секој изминат час, чувството на печење се ширеше низ целата кожа и беше вистински пекол. Болката беше таква што ме распарчи. Така започна најстрашниот период од мојот живот: пет месеци лежев потполно неподвижна и се молев на Бога само за една работа – ова страдање да заврши што е можно побрзо. Постојано размислував колку бев здрава до вчера, а сега не можам без медицински надзор, дури ни за секунда. За тоа време, тој не отиде ниту чекор подалеку од мене. Тој спиеше на каучот до моето легло, слушајќи го секој мој здив. Беше многу тешко и болно. Сè што требаше да направиме беше да се молиме, што и се сторивме. Му се молевме на Бога да ни даде само уште неколку години“.


Сопругата на Чак Норис вели дека долго време не можеле да се помират со фактот дека таквата рутинска работа може да биде толку комплицирана.
„Кога отидов на магнетна резонанца, не ни помислував дека ќе бидам парализиран во следните 5. месеци. Тоа не се случува! Не на мене! Тоа е невозможно! Сепак, животот не е секогаш фер и овој пат јас бев таа на која што се расипа автомобилот“, продолжува Џина.
Ситуацијата ја влошил фактот што лекарите веднаш не утврдија што се случува со неа. Тие се посомневале во онколошкиот процес, спровеле разни тестови и лабораториски анализи. Потоа дошла верзијата дека нејзините симптоми можат да бидат поврзани со Паркинсонова болест.


Лековите не и помогнале. И тогаш Џина започнала сама да ги анализира своите симптоми, сеќавајќи се како сè започнало и сесетила: сè укажувало на тоа дека телото е оштетено од метален гадолиниум, кој е дел од контрастното средство што се инјектира пред магнетната резонанца.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НЕВЕРОЈАТНО дејство на јодот: Го засилува ефектот од вакцината и го јакне имунитетот

Јодот е практично незаменлив како антибактериско и антивирусно средство Заштитата што вакцината ќе ја обезбеди …