(ФОТО) БОРБА ПРОТИВ КОРОНА – Се вакцинирал и Семјуел Л. Џексон и порачал:„Одработете го тоа и ќе биде како некогаш!“

Холивудската легенда, 72-годишниот Самуел Л. Џексон им се придружи на социјалните мрежи на оние кои ја промовираат вакцина за коронавирус.
„Јас го сторив тоа, и направете го и вие кога ќе дојде време. Светот наскоро ќе се врати на стариот пат“, заклучил актерот во своето оптимистичко обраќање.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Samuel L Jackson (@samuelljackson)

Тој напиша дека ја добил првата доза, а наскоро ќе ја земе и втората. Многумина ја забележаа и неговата заштитна маска со мотиви од „Одмаздници“. Во таа филмска серија, тој го игра Ник Фјури.
Џексон беше исклучително посветен на подигнување на свеста и спречување на инфекција со коронавирус во текот на изминатата година, и со оглед на тоа што тој беше меѓу вршителите на должноста ветерани за вакцината со години, тој не мораше да чека долго.

Фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Мрачните тајни на Бил Гејтс

Бил Гејтс, основачот на „Мајкрософт“ и еден од најпознатите светски филантропи, беше во центарот на …