Дневен хороскоп за вторник, 26.01.2021: Ракот мора да се прилагоди, Девицата мора да покаже големо срце и добра волја, Јарецот има потреба од разбирање…

Овен
Љубов:
Избегнувајте ривалство или љубоморни сцени. Покажете и на својата сакана личност дека имате слични потреби и користете „зрно мудрост“ кога е потребно.
Работа:
Постојано барате излез од комплицирани ситуации, но некој дополнително ве оптеретува со различни барања.
Здравје:
Ќе ви годи креативен одмор и психофизичка релаксација.

Бик
Љубов:
Саканата личност има добри намери, но не успева да ви пренесе сè што би сакале да слушнете или видите.
Работа:
Не верувате во нечии ветувања и затоа проверувате разни информации што влијаат на деловната соработка.
Здравје:
Избегнувајте обврски што премногу ве заморуваат.


Близнаци
Љубов:
Поради емоционална несигурност повремено се однесувате грубо кон партнерот. Вие не можете да останете доследни на своите одлуки.
Работа:
Бидете претпазливи пред личност која го игнорира вашето присуство или се обидува да ги намали вашите способности.
Здравје:
Потрудете се да ја подобрите концентрацијата.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Хоророт што го преживеала оваа жена не би му го посакале ниту на најлошиот непријател: Била силувана осум часа, а потоа полиена со киселина!

Кејти Пајпер била мис и модел на врвот на нејзината кариера кога нејзиното момче најмило …