Делуваат ладни и тврдоглави, но…Ова е нај поштениот хороскопски знак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Бикот е нај поштениот хороскопски знак.
Иако ги следи глас на студени и тврдоглави луѓе, Бикот никогаш нема да дозволат некого да остават лишен од нешто. Тие се многу независни и сакаат да донесуваат свои одлуки, што ги прави идеални шефови. Тие секогаш ќе се трудат да ги земат предвид сите можности при донесувањето одлуки и ќе се обидат да осигурат сите да се задоволни со одлуката.
Тие веруваат дека секој е ковач на својата среќа и затоа прават големи напори да остават впечаток на снаодливи и сигурни луѓе. Затоа тие ќе бидат сигурни дека никој не може да каже ништо против нив зад грб.
Ако имате Бик во вашето семејство, тогаш веројатно знаете дека секогаш можете да се потпрете на нив.
Што се однесува до љубовта, тој ќе се бори до крај додека не ја исцрпи секоја шанса. Тие исто така се упорни во одржување на врската ако сметаат дека другата личност е вредна за тоа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) Дознал дека има рак па отишол кај пријател да ја избричи главата: Неговата реакција го расплакала! Ова се нарекува пријателство

Кога дознал дека има рак, Нефтали Мартин не знаел „каде удира“ и што да прави. …