(ВИДЕО) Глумицата се вљубила во активност која топи калории како од шега!

Кендис Камерон Бур нашла нова забавна активност. 44-годишната актерка започнала да прескокнува јаже и веќе е доста вешта во тоа.
„Денес почнувам да вежбам со превиткување. Го прескокнував јажето околу пет години како дел од кардио тренингот со Кира Стоукс. Сега сакам да го усовршам тоа. Координацијата понекогаш е проблем за мене “, признала таа.
На првиот клип, таа успешно ја завршила вежбата. Но, тогаш таа ја направила потешка и повремено се сопнувала.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Candace Cameron Bure (@candacecbure)


„Вежбањето води кон напредок и понекогаш е болно“, додала таа.
Таа ги импресионирала обожавателите со својата агилност и одлучност.
„Браво, ти оди одлично“, „Очигледно брзо учиш“, „Како и со сè, напредокот е клучен“, коментираат некои.


 

View this post on Instagram

 

A post shared by Candace Cameron Bure (@candacecbure)

Прескокнувањето на јаже согорува многу калории, ја зајакнува координацијата и густината на коските и може да го намали ризикот од повреда и срцеви заболувања.

Видео и фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО/Рецепт) ЛЕБ ЗА СЛАБЕЕЊЕ: Само 1 кришка ќе ве држи сити цел ден – Најздравото нешто што ќе го изедете во текот на денот

Доколку сте на диета и не можете да замислите ручек или појадок без леб, ви …