ПРВА ФОТКА ОД МАРИНА ТУЦАКОВИЌ ПОСЛЕ ПОДОЛГО ВРЕМЕ: Синот објавил фотографија од мајка си од планина – Големи промени кај болната авторка на текстови!

Еден од најпознатите текстописци на Балканот, Марина Туцаковиќ, не се појавуваше долго во јавноста поради здравствени проблеми, а сега со семејството одмара на Златибор.


Имено, нејзиниот син Милан Лача Радуловиќ објави фотографијата на Марина на својот Инстаграм.
Марина седе во кафуле, облечена во сини панталони и лила џемпер.
„Госпожиштето МТ’, напишал Милан покрај фотографија од неговата мајка.


Марина Туцаковиќ


Лача, инаку, се пресели од Белград, прво во Скопје, а потоа во Нови Сад, а неодамна ги откри и причините.
„После борбата на мајка ми со болеста, што беше многу тежок период за мене, заминав во Македонија. Таму, случајно го запознав Дарко Димитров, работев со него на песна за Анастасија Ражнатовиќ. Требаше да ја одморам главата некое време, бидејќи тие претходни години буквално ја спасуваа мајка ми од најтешкото заболување. Оттаму започна сè. Најдов малку мир во Скопје. Сега сум во Нови Сад. Бидејќи сум луд и полухистеричен, тие рамни градови ме смируваат. Јас веќе не го чувствувам Белград како мој град. Не можам да творам во мојата куќа, мојата болна мајка е таму, мојот брат почина таму“, си ја отворил Милан душата во емисијата „Нешто поинакво“.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Пет знаци дека сте во врска со вистинската личност

Го запознавте партнерот од соништата и веќе некое време сте заедно. Сакате да верувате дека …