(ФОТО) Емотивниот Новак и порака за посебна личност во неговиот живот

Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ е во Аделаида, каде е во карантин пред настапот на Австралија опен, а популарниот Ноле има причина да ја разбие мононијата во карантин со прослава.
Мајката Ѓоковиќ, Дијана денес го слави 57-от роденден, а Новак и испратил убава порака преку својот профил на Инстаграм:

“Те сакам, мамо. Среќен роденден“, напиша тој на српски и англиски јазик, со придружно срце.

На Новак му остануваат уште неколку дена карантин, по што треба да добие дозвола и да ги започне официјалните подготовки за првиот Грен слем во сезоната, кој е на програмата од 8. до 21. февруари.

Ова е исто така само прва причина за славење во 2021. година, бидејќи Новак ќе го прескокне Роџер Федерер на почетокот на март според бројот на недели поминати на врвот на АТП-листата.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Пандев и официјално влезе во „Клубот 100“ во Серија А: За 20 минути постигна 2 гола!

Горан Пандев, македонскиот репрезентативец за Џенова на натпреварот против Беневенто успеа да постигне гол со …