Трагедија во Бразил, четворица фудбалери загинале во авионска несреќа

Четири бразилски фудбаери на четирилигашот „Палмас“ и претседател на клубот трагично загинале во авионска несреќа рано наутро.
Неколку моменти по полетувањето, авионот се срушил и сите патници загинале. Лукас Пракседес, Гилјерм Ное, Рануле и Маркус Молинари се починати играчи, како и претседателот Лукас Меира и пилотот.
Веста ја потврдил клубот на социјалните мрежи, а сочувство изразија и други бразилски клубови.

Фото: TV6News

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Одличниот Ферстапен го победи Хамилтон со оружјето на Мерцедес!

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен, триумфираше на трката за Големата награда на Франција, седмата …