Папата Францис не се чувствува добро: Откажано учество на јавни настани поради болки

Папата Францис денес повторно го откажа учеството на јавни настани поради болка во долниот дел на грбот.
Како што беше соопштено од Ватикан, 84-годишниот поглавар на Римокатоличката црква го откажа учеството во три настани во следните денови поради повторување на невропатијата на ишијас.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Vatican News – Português (@vaticannewspt)


Медиумите коментираат дека се поставува прашањето дали Папата ќе може да замине на планираното патување во Ирак помеѓу 3. и 8. март, не само поради болката во долниот дел на грбот, туку и поради пандемијата на коронарниот вирус.


Фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Познатиот композитор е целосно уништен: „Скршен сум, не напушти пред неколку часа“

Еден од најпознатите британски композитори, Ендрју Лојд Вебер, објави дека неговиот најстар син Николас починал …