Дневен хороскоп за недела, 24.01.2021: Бикот има потреба од нежност, Ракот мора да ги покаже чувствата, Стрелецот мора да го прифати она што го добива…

Терезија
Љубов:
Во врска со саканато лице, избегнувајте го принципот на емоционално казнување или ривалство што ве оддалечува од заедничките планови.
Работа:
Имате впечаток дека ви недостасуваат веродостојни информации. Вие сте доволно разумни да ги заштитите вашите интереси или да тестирате ризични и експериментални решенија.
Здравје:
Треба да се ослободите од стресни ситуации.

Скорпија
Љубов:
Бидете нежни и имагинативни во друштво на некој близок. Доколку сте слободни, одговорете на нечиј повик.
Работа:
Проблемите полесно се решаваат со нечие присуство или договор. Применете нечиј корисен совет.
Здравје:
Важно е правилно да ја насочите вашата енергија.

Стрелец
Љубов:
Понекогаш сакате повеќе отколку што можете, но нема причина да се жалите на вашата сакана личност. Прифатете го она што го добивате.
Работа:
Околината реагира позитивно на вашите идеи и некој ве охрабрува да преземете активна улога или да создадете повеќе.
Здравје:
Обрнете внимание на вашите соништа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Единствен хороскопски знак кој се согласува со сите!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …