Дневен хороскоп за недела, 24.01.2021: Бикот има потреба од нежност, Ракот мора да ги покаже чувствата, Стрелецот мора да го прифати она што го добива…

Рак
Љубов:
Сè повеќе, почнувате да пропуштате нечие присуство или емоционално внимание. Нема причина да ги потиснувате вашите чувства и потреби.
Работа:
Јасно ви е дека многу работи изгледаат различно од она што е јавно кажано или презентирано во друштво на соработниците.
Здравје:
Избегнувајте депресивно расположение и деструктивно однесување.

Лав
Љубов:
Постојат различни несогласувања во врската со саканата личност. Сепак, со новата дискусија, вие не решавате ништо значајно.
Работа:
Имате значителна предност во однос на соработниците, треба да бидете добро организирани за да ги спроведете своите цели.
Здравје:
Избегнувајте ситуации кои премногу ве заморуваат.

Девица
Љубов:
Може да ги постигнете своите намери по заобиколен пат, но немате волја да се ангажирате пред блиска личност.
Работа:
Понекогаш одредени деловни цели оправдуваат употреба на специјална алатка, но сè има своја цена или граница.
Здравје:
Користете ја вашата интелигенција или некои скриени адути, контролирајте ја напнатоста.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Видео од кражба кое никого не остава рамнодушен: ВАКА разбојникот се однесувал кон уплашената баба!

Видео за кражба во Бразил, кое никого не остава рамнодушен… Видеото, со скоро три милиони …