Дневен хороскоп за недела, 24.01.2021: Бикот има потреба од нежност, Ракот мора да ги покаже чувствата, Стрелецот мора да го прифати она што го добива…

Овен
Љубов:
Вашиот партнер често се жали на вашето однесување и пропусти. Можеби немате доволно убедливи објаснувања за едноставни прашања.
Работа:
Се радувате поради нови информации. Ве поддржуваат разни околности и знаењето дека сте во центарот на важни настани.
Здравје:
Избегнувајте непотребни компликации и големи предизвици.

Бик
Љубов:
Поголем излив на нежност пред некој близок има стимулирачки ефект врз вашата врска. Вашиот партнер ви дава чувство на сигурност што ви недостасува.
Работа:
Размислете за кого треба да се држите во деловната соработка, оние што знаат како да ја изберат вистинската тема автоматски ги добиваат најдобрите резултати.
Здравје:
Потребен ви е некој како добар стимул и емоционална инспирација.

Близнаци
Љубов:
Вашите желби можат да се остварат, под услов да се однесувате доволно инспиративно, заводливо и сугестивно кон вашата сакана личност.
Работа:
Ако се грижите за оправдување на вашата улога или професионални способности, применете докажана тактика.
Здравје:
Потрудете се да го разубавите вашето расположение.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Колку хороскопските знаци траат во врската? Кој сака до крајот на животот а кому се’ брзо здодева?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …