(ФОТО) ПОЗНАТАТА ПЕЈАЧКА СЕ РАЗВЕЛА ОД СОПРУГОТ! Мора да му даде половина богатство – делат 190. милиони долари, но и ОВА!

„Врската се разви, и тие станаа подобри пријатели отколку љубовници. Тие сфатија дека нема повеќе романса во нивната врска. Разочарани се затоа што не успеаја…“
Адел, пејачката, конечно добила решение за развод. Таа се разведе од Симон Конечки, со кого има син.
Популарниот пар во април 2019. година објави дека повеќе не се заедно, а пет месеци подоцна Адел поднесе барање за развод.

 


View this post on Instagram

 

A post shared by Adele (@adele)


Двојката се согласи за условите на разводот пред неколку дена, на 15. јануари. Сепак, разводот сè уште не е подготвен, сè додека судиите не го потпишат. И’ двајцата потпишале дека треба да поделат 190 милиони долари што ги стекнале за време на бракот.


Да потсетиме, пејачката влезе во врска со Симон во 2011 година, а во октомври 2012 година станаа родители на момчето Анхел Адкинс, кое денес има осум години. Во 2016 година, Адел и Симон тајно се венчаа.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adele (@adele)

Адел ослабна 45. килограми од објавувањето на крахот на нејзината љубов, а се шпекулираше дека е во врска со светски познатиот рапер Скепт. Во странските медиуми вака се зборуваше за Адел и Симон кога објавија дека на нивната љубов и се стави крај.
„Врската се разви, и тие станаа подобри пријатели отколку љубовници. Тие сфатија дека нема повеќе романса во нивната врска. Разочарани се затоа што не успеаја.

Засега нема информации околу старателството над синот, но бившите брачни партнери напоменуваа дека заедно ќе се грижат за Анхел.

Фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Дивееле со Ламборџини, полицијата им ги запленила автомобилите

ДИВЕЛЕ навечер со своите Ламборџини, а полицијата решила да го „награди“ таквото однесување. Иако суперспортските …