(Рецепт) Руски мелем од рен кој ги отстранува мрсните наслаги

Ирина Стефановска, Русинка позната по своите природни тинктури, смислила рецепт што може да им помогне на жените и мажите да изгубат дури 10 сантиметри во половината за само три недели.
Нејзиниот рецепт е едноставен и е направен од природни состојки. Тајната состојка на овој мелем е ренот.
Стефановска тврди дека ренот е клучен додаток на масната храна бидејќи помага за побрзо варење, и поттикнува развој на добри бактерии во цревата.
Ренот помага при слабеење, го чисти организмот и го подобрува метаболизмот. Богат е со витамини Ц, Б1, Б6, Б12, железо, магнезиум, калциум и фосфор.
Состојки:
125 гр рен
3 лимони
3 лажици мед


Подготовка:
Ренот се сечка и се става во блендер. Мешајте додека не се изедначи смесата. Измијте го лимонот добро, исечкајте го и исчистете го од семки.Така исецканиот лимон треба да се додаде во блендерот, потоа медот и да се меша додека не се стопат сите три состојки. Смесата може да ја чувате во тегла во фрижидер.
Земајте по една лажица од смесата двапати на ден, со оброк, секој ден.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ИСПОВЕД НА ЅВЕЗДА НА ГРАНД: Како ослабнав 70. килограми!?

Учесничка на тековната сезона на музичкиот натпревар „Звездите на Гранд“, Крстиња Тодоровиќ, за кратко време …