Дневен хороскоп за сабота, 23.01.2021: Чувствувате емоционална наклонетост и изразена инспирација во средбата со саканата личност…

Овен
Љубов:
Во средбата со саканата личност, користете „испробан рецепт“ за емоционална интимност. Добрата волја прави чуда.
Работа:
Понекогаш сè станува релативно. Избегнувајте варијанта „сè или ништо“ и разни предизвици што можат да ви наштетат.
Здравје:
Забавете го брзото темпо, опуштете се.

Бик
Љубов:
Ви се допаѓа она што е „недостижно“ или лицето до кое не стасува вашиот глас. Размислете кому треба да му испратите љубовен повик.
Работа:
Вие знаете како да организирате заедничка деловна активност или да направите правилна распределба на улогите и интересите.
Здравје:
Избегнувајте брзање, забавете го брзото темпо.


Близнаци
Љубов:
Чувствувате емоционална наклонетост и изразена инспирација во средбата со саканата личност. Брилијатно се надополнувате.
Работа:
Вашиот стил на изразување и деловните резултати делуваат како голем поттик за непосредната околина. Треба да поставите нови правила за соработка.
Здравје:
Емоционалната афирмација предизвикува нова енергија во вас.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Хоророт што го преживеала оваа жена не би му го посакале ниту на најлошиот непријател: Била силувана осум часа, а потоа полиена со киселина!

Кејти Пајпер била мис и модел на врвот на нејзината кариера кога нејзиното момче најмило …