(ВИДЕО) Ако сте ги изгубиле клучевите од автомобилот, професионалците вака ќе го отворат!

ПРОФЕСИОНАЛЦИТЕ се во можност да го отклучуваат автомобилот без клуч, но исто така и без видливи оштетувања.
И додека времето е клучно за крадците, оние за кои отклучувањето туѓи автомобили е легална работа обично имаат далеку подобри услови за работа. Времето не е клучно, видливоста е добра и нема потреба да се криете. Шегата настрана, експертизата е клучна тука, исто како професионална алатка, барем ако некој сака да избегне дополнителни трошоци за поправка.
Видеото покажува пример за отворање заклучена Hyundai Elantra. Колку и да е модерно возилото, секогаш постои начин да се загрози безбедносниот систем. Во овој случај, потребно е одредено знаење, и за сè друго постои посебна алатка.
Значи, овој возач на шлеп служба прво го надул воздушното перниче за да ја зголеми „воздушноста“ кон носачот Б и да го ослободи пристапот до бравата. Еден мал потег бил доволен за отклучување на автомобилот. Алармот се вклучил, но бидејќи не била кражба, никому не му пречело.
Погледнете ја целата постапка во видеото подолу.

Фото: Скриншот/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Будвигов крем: Појадок кој спречува појава на бројни болести

Германската биохемичарка Јохана Будвиг открила начин за откривање на маснотии во крвта, ја сфатила важноста …