(ФОТО) 23. дена лежел во болница, не дошол никој од семејството но секој ден му доаѓал на посета еден гулаб. Кога ќе ја дознаете вистината…

Медицинската сестра која ја направила оваа фотографија напишала: „Поминаа 23 дена откако овој пациент пристигна во болницата и за овие 23. дена никој од неговото семејство не дојде да праша за неговото здравје. Но, гулабот доаѓа на секои 2. дена и седи на неговиот кревет. Гулабот останува некое време, а потоа лета на небото. Подоцна откривме дека еден човек секој ден седел на клупа во парк во близина на болницата и ги хранел гулабите, вклучително и овој. Луѓето забораваат, но оваа птица не…“

 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) 7. неверојатни жени постари од 50. години кои ќе ве инспирираат да работите на себе

Одржување на добра физичка форма е исклучително тешко, особено по одредена возраст. Но, за некои …