Дневен хороскоп за петок, 22.01.2021: Овенот успешен во љубовниот дијалог, Лавот пред нов емотивен подем, Стрелецот мора да внимава на движењето на партнерот…

Овен
Љубов:
Вашата гордост излегува на површина и тоа е позитивен знак во љубовниот дијалог. Вие знаете како да ги наметнете своите желби.
Работа:
Не дозволувајте никој да се сомнева во вашето знаење или професионални способности. Важно е да го следите тековниот протокол.
Здравје:
Обрнете внимание на поздрава исхрана.

Бик
Љубов:
Во средбата со саканата личност,  прикривањето на вистината само го одложува решавањето на проблемот. Следете ја вашата совест.
Работа:
Некој го критикува вашиот начин на работа или вашето однесување. Бидете сигурни дека ќе ја завршите работата на време.
Здравје:
Посветете го слободното време на рекреација, опуштете се.


Близнаци
Љубов:
Анализирајте ги повнимателно новите пораки што ги добивате од вашата сакана личност. Не игнорирајте нечии зборови или емотивно предупредување.
Работа:
Понекогаш е тешко да се признае личен пораз пред соработниците. Вашите идеи не можат да живеат во реалност без нечие практично водство и поддршка.
Здравје:
Забавете го брзото темпо.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Кучето прво ги почувствувало ударите на бебето во стомакот, неговата реакција е сè

Кучето Гус било спасено откако било пронајден врзан за столб и е многу благодарен на …