(ВИДЕО) Професорот Неумивакин ги поставил правилата за здрав живот: Ова е она на што се придржуваат оние што се сакаат себеси!

Рускиот академик, Иван Неумивакин, тврди: „За да избегнете чести заболувања, доволно е да обрнете внимание на правилното дишење, хидратацијата на телото, исхраната и физичката активност, а еве и како!“
Еве едноставни начини да ве одржат здрави и во добра форма:
Клучен здравствен закон: Не смеете да го изговарате зборот „болест“ на глас. Овој збор нормално предизвикува силна негативна реакција кај секој од нас, дури и ако не е свесно изговорен. Позитивните мисли имаат голема лековита моќ. Затоа, никогаш не смеете сами да кажете колку сте болни.
Правилно дишење: Многу болести можат да се излечат со дишење. Важно е да се одржи точниот сооднос на јаглерод диоксид и кислород во телото. Корисно е да дишете вака: мало вдишување и многу бавно издишување. И не дишете 1 минута (пауза). Корисно е да се придржувате до овој режим еден час на ден (можно е вкупно). Интензитетот на вдишување до издишување треба да биде 1:10. Додека го задржуваме здивот, потребниот јаглерод диоксид се акумулира во телото.

Вируси: Со вируси мора да бидеме на „вие“. Не можеме да живееме без вируси. Тие се нешто слични на луѓето: тие исто така имаат ДНК, хромозоми. Затоа е важно да не се плашите од вируси, туку да преземете разумни мерки за нивно неутрализирање.
Мобилни телефони: Во Јапонија, на деца на возраст под 10 години им е забрането да користат мобилни телефони. Телефоните директно го оштетуваат нервниот систем, видот итн. Затоа, секогаш кога е можно, држете го вашиот мобилен телефон подалеку од вас.
Вода: Не можеме да живееме без вода. Луѓето престануваат да пијат вода како што стареат. Но, без вода нема енергија. Во клетката има илјадници митохондрии – минијатурни електрани кои работат на вода. Дозволете му на вашето тело да работи непречено.
Како да пиете вода:
10-15 минути пред оброците.
Ниту една голтка додека јадете.
После јадење (ако сте јаделе месо – најмалку 2 часа, по супа – 1,5 час).
Ако испиете барем една голтка, разредете ја хлороводородната киселина во стомакот и храната нема да се вари. Токсините го заглавуваат во вашето тело, полека се акумулираат и предизвикуваат развој на болести.

Движењето е од витално значење. Сите системи, мускули мора да работат. Потребни се најмалку две дневни прошетки и клекнувања.
Месото е тежок, мртов производ. На Кавказ, месото се консумира правилно. Гостин пристигнува – се коле овен. Како резултат, месото е свежо и сочно. Ние го замрзнуваме многу пати – го одмрзнуваме месото, и тоа е неприфатливо. Варењето на „тежок” производ на позадината на разредени дигестивни сокови создава гнилост во гастроинтестиналниот тракт. Добро е да се јаде повеќе растителна храна.
Живејте со чисти мисли. Најважно е да бидете позитивни. Сите ваши негативни мисли, негативна енергија делуваат против нејзиниот сопственик. Не завидувајте, не трупајте огорчување и бес.

Foto: Printscreen/youtube/ Ивантеевк

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ГОЛЕМО СРЕЌНО СЕМЕЈСТВО – Има 16. деца: „Сопругот ме убеди, јас во почетокот воопшто не сакав деца!“

Вкупно била бремена 23. пати, но некои бремености завршиле со спонтан абортус. Кога почнале да …