(ВИДЕО) Новак од тераса, во радио емисија, открил анегдота од пред 14. години

Новак Ѓоковиќ е принуден да поминува 19. часа на ден во хотелско сместување, а новинарите од Аделаида нашле начин да го интервјуираат.
За едно радио, Новак зборувал за неговите впечатоци од Аделаида, а имало и сеќавања на некои тинејџерски денови, кога тој имал 18-19 години.
„Одлично е да се биде тука, првпат имам вакво радио шоу на тераса“, се пошегувал Новак, кој постојано го смеел водителскиот пар.
Исто така, му беше покажана голема фотографија од неговите помлади денови, кога победил на турнир во Австралија.
„Се сеќавам на тоа совршено добро затоа што прв пат возев автомобил токму тука некаде околу Аделаида, од спротивната страна, возев пикап во пустината, не знам точно каде. Се сеќавам дека се тресев кога другите возила ми доаѓаа во пресрет. Оттогаш имав одлична врска со Аделаида“, рекол Новак.
Тој се сети дека тоа било пред 14. години, и не е изненадувачки што тој има одлична врска со Австралија – рекордер е во Грен слем тука со осум титули, а првата ја освои во 2008. година.
Минатата година го освои АТП Купот со репрезентацијата на Србија, сега го брани трофејот, исто така се знае против кога, бидејќи ждрепката е веќе одржана.


Фото: Тwitter.com

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КОРОНАВИРУСОТ ВО СПОРТОТ – Легендарниот борец има корона и е во тешка состојба, не бил вакциниран: „Ова не е шега“

ЛЕГЕНДАРНИОТ УФЦ борец Диего Санчез е во болница поради коронавирус и е во тешка состојба. …