(ВИДЕО+ФОТО) Има 62. години а никој не би и дал ниту 40: „Никогаш не сонував дека вака ќе изгледам, но тајната е во ОВА!“

Лесли не ни сонувала дека на 62. години ќе биде модел за костими за капење…
Лесли Карлетон има 62. години, но изгледа најмалку две децении помладо. И тоа не е само наш став, туку на 99% од луѓето што ја гледаат, бидејќи Лесли е модел за костими за капење.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leslie Carleton (@leslie333_fit4life)

Таа е свршена со актерот Матијас Хјуз (62), мајка на два сина Септон (44) и Аврелиус (42) и баба на Оливија (10) и Лилијана (10).
Тајната за тоа како постигнува младешки ја открила тајната за Daily Mail:
“Никогаш не замислував дека ќе изгледам вака на шеесет години. Луѓето главно мислат дека сум четириесет и се шокираат кога ќе им кажам дека имам 62. години!”

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leslie Carleton (@leslie333_fit4life)

Кога бев тинејџер, не вежбав и дури не спортував. Внимавав што јадев и за среќа, бев слаба“.
„Го следам советот на баба ми која беше танчерка. Таа секогаш јадеше мали порции, на секои 2. до 3. часа”.
„Кога јадам јаглехидрати и протеини, порција е со големина на мојата дланка, а зеленчукот е двојно повеќе“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leslie Carleton (@leslie333_fit4life)

“Кога наполнив триесет години, започнав да се занимавам со карате и скијање, а денес го зголемувам мускулниот тонус во теретана. Затоа изгледам вака добро во шеесеттите години”.
“Кога ќе ги видам моите слики од кога имав 16. години, гледам дека моето тело е исто, но кожата е различна. Тоа е она што го јадеш. Треба да внимаваш на исхраната”.
„Шест дена во неделата внимавам што јадам, а седмиот ден јадам што сакам“.
„Сега сум послаба отколку кога имав четириесет години. Мислев дека тоа не е можно, но еве го тоа”, признава таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leslie Carleton (@leslie333_fit4life)

Лесли го родила својот прв син на 19-годишна возраст, поради што денес многумина мислат дека таа е негова сестра. Не му пречи и обожава да има млада мајка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leslie Carleton (@leslie333_fit4life)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leslie Carleton (@leslie333_fit4life)

Видео и фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) ПРИКАЗНА ЗА КОЈА „БРУЈАТ“ МЕДИУМИТЕ: Не едно туку две бебиња – „Меган е бремена со близнаци!“

Додека обожавателите ширум светот со нетрпение го очекуваат големото интервју со Опра Винфри во кое …