Починала глумицата Натали Делон, бившата сопруга на Ален Делон

Француската актерка Натали Делон, која некогаш важеше за една од најубавите жени во светот, почина по тешката битка со ракот.
„Мајка ми почина утрово во 11. часот во Париз, опкружена со семејство и пријатели“, изјавил нејзиниот син Ентони Делон.
Како што рекол, Натали Делон починала од рак на 80-годишна возраст.


Меѓународната слава ја стекна со улогата во познатиот филм „Самурај“ ((Le Samourai), кој наскоро стана класика. Главната улога во тој филм ја игра Ален Делон, со кого Натали беше во брак од 1964. до 1969. година.

Фото: Скриншот/Youtube.com

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) Средба која „кине душа“: Џенифер Лопез поради НЕА не можела да ги запре солзите!

Големи ѕвезди се многу слаби на фановите кои се болни, особено кога станува збор за …