Овие три хороскопски знаци се најголеми егоисти

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

СИТЕ знаеме барем една личност за која мислиме дека е голем егоист. Честопати таквите луѓе се вообразуваат поради нивниот успех или изглед и мислат дека се над другите. Ако се верува на астрологијата, егоизмот може да се поврзе и со хороскопскиот знак. Иако егоистите се родени во сите знаци, овие три знаци сепак се истакнуваат кога станува збор за количината на суета, пишува Elite Daily.

Лав
Лавовите буквално се сметаат себеси за Височество. Ако видат дека не се во центарот на вниманието, тие ќе направат сцена само за да го привлечат вниманието на другите луѓе.

Јарец
Јарците сакаат да се фалат со секој успех и сакаат сите да мислат само на најдоброто од нив. Тие сакаат да бидат први во сè, па затоа се подготвени да ја саботираат конкуренцијата доколку видат дека некој ги престигнува во нешто.

Водолија
Водолијата е многу дружељубива, но и многу претенциозна. Убедени се дека можат да постигнат сè што замислуваат и нема да престанат да се обидуваат додека тоа не им се удри од глава. Тие честопати на другите луѓе гледаат од висина и уживаат во мислата да бидат попаметни од другите.

Илустрација:IMDB

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Мајката открила дека нејзината ќерка (12) била злоставувана од нејзините врснички, па зела БОКСЕРСКИ ракавици и направила хаос

Не знаела на која прво да и се одмазди… Сите се фаќале по главата. Додека …