Дневен хороскоп за четврток, 21.01.2021: Овенот во проблеми поради постапките, Близнаците бараат заштита, Стрелецот мора да се здобие со повеќе самодоверба…

Овен
Љубов:
Вашите постапки директно влијаат на нечие емоционално расположение или нови одлуки. Не можете да го измамите вашиот партнер.
Работа:
Ќе излезе дека имате добра проценка и дека сте во поповолна деловна позиција отколку што првично се претпоставуваше.
Здравје:
Обидете се правилно да ја насочите вашата креативна енергија.

Бик
Љубов:
Обидете се да одржите оптимистичко расположение и доверба во партнерот. Некој ќе ве направи среќен на исклучителен начин.
Работа:
Обрнете внимание на разни состаноци или интересни идеи кои имаат значително влијание врз понатамошниот тек на деловната соработка.
Здравје:
Важно е правилно да ја насочите вашата креативна енергија.

Близнаци
Љубов:
Очекувате вашата сакана личност да преземе заштитна улога, особено кога сте во чувствителна психолошка фаза.
Работа:
Оптеретени сте со разни обврски и полека ја губите доминацијата во друштвото на соработниците. Треба да ги надминете тековните недоразбирања.
Здравје:
Избегнувајте конфликтни ситуации, задржете ја присебноста.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) Дознал дека има рак па отишол кај пријател да ја избричи главата: Неговата реакција го расплакала! Ова се нарекува пријателство

Кога дознал дека има рак, Нефтали Мартин не знаел „каде удира“ и што да прави. …