(ВИДЕО) Џеј Ло среде пеење се обрати на шпански и многумина расплакала: Еве што рекла!

Џенифер Лопез вчера на инаугурацијата на Џо Бајден ги изведе medley песни This Land Is Your Land и America the Beautiful, а покрај тоа што го извикна стихот на нејзината песна Let’s get loud, Џеј Ло пред крај на пеењето се обрати на шпански.
„Една неразделна нација под Бога, со слобода и правда за сите“, рече Џенифер на шпански јазик, а на Твитер многу латиноамериканци напишаа дека тој момент ги расплакал.

https://twitter.com/i/status/135194884583225753838

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo)

Инаку, реченицата е дел од Заклетвата на знамето на САД и се изговорува на манифестации и во одредени образовни институции во Америка. Истата реченица ја изговори Лејди Гага во 2017. година кога пееше во финалето на Супер Боулот.

Фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ЈП КОМУНАЛНА ХИГИЕНА-СКОПЈЕ ЗАПОЧНУВА AKЦИЈА ЗА СОБИРАЊЕ КАБАСТ ОТПАД ВО СИТЕ СКОПСКИ ОПШТИНИ

Во периодот од 18 до 22 мај 2021 година,  ЈП Комунална хигиена–Скопје ќе спроведе акција за собирање …