Дневен хороскоп за среда, 20.01.2021: Близнаците во потрага по разбирање, Јарецот депресивен, Рибите задоволни после една средба…

Овен
Љубов:
Средбата со саканата личност може да промени сè на едноставен начин, да покаже добра волја и подготвеност за прилагодување.
Работа:
Некој ве става во неблагодарна ситуација и почнува да ве иритира со своето однесување. Потрудете се да ги постигнете своите намери.
Здравје:
Важно е да ја задржите присебноста.

Бик
Љубов:
Вашата гордост излегува на површина, што е лош знак во средбата со саканата личност. Контролирајте ја суетата.
Работа:
Важно е да го следите протоколот во врска со соработниците. Нема потреба да се комплицира меѓусебниот договор.
Здравје:
Избегнувајте ситуации кои премногу ве вознемируваат.

Близнаци
Љубов:
Премногу чувствително реагирате на разни ситници, вашиот партнер не забележува работи што имаат поинакво значење за вас.
Работа:
Ако некој ве предупреди да ги промените вашите барања во деловно-финансиската соработка, прифатете одреден компромис.
Здравје:
Важно е да се постигне психолошка рамнотежа.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) Дознал дека има рак па отишол кај пријател да ја избричи главата: Неговата реакција го расплакала! Ова се нарекува пријателство

Кога дознал дека има рак, Нефтали Мартин не знаел „каде удира“ и што да прави. …