(ВИДЕО) “ Се огласи и Тијана Дапчевиќ за скандалот што со денови ја ‘тресе’ Србија: „Зошто дури сега проговорила?

Срам да ви е за секој коментар на оваа тема кој не е поддршка, туку замолчување на жртвата.
Молчењето не е злато.
Никогаш и не било.
Секоја тишина еден ден станува вресок.
Пејачката Тијана Дапчевиќ е една од многуте јавни личности кои ѝ пружија поддршка на Милена Радуловиќ откако актерката го пријави поранешниот учител по глума, Мирослав Алексиќ за силување.
Тијана Дапчевиќ спаѓа во оние кои се посебно потресени за скандалот кој со денови ја тресе Србија, а особено ѝ пречат негативните коментари во врска со Милена Радуловиќ и нејзините колешки кои го пријавија Мирослав Алексиќ за силување и сексуално злоставување години подоцна.
Тијана Дапчевиќ во подолга објава на Инстаграм се обиде да одговори на сите невкусни прашања кои се појавија во Србија изминативе денови.

Нејзината објава ви ја пренесуваме во целост.
„Зошто дури сега проговорила!?“
Не знам, можеби затоа што и понатаму ве има вас кои постојано повторувате дека жртвите на силување и предофилија тоа сами го барале, дека сигурно некако, со нешто испровоцирале, дека сами се виновни… и многу често имате потреба да правдате работи кои не се простуваат. Зошто!?

„Ако молчела досега, можела да продолжи да молчи засекогаш“
Како секогаш доаѓаме до тоа дека за сè мора да се молчи? Како не ви е доста од молчење? За мали и големи работи, за онаа планина која сте ја направиле под тепихот, ставајќи ги сите проблеми таму, за насилство и злоставување?
А можеби и не молчела, туку наидувала на луѓе кои биле глуви за нејзината мака, исто како вас.

„Сигурно сè измислила, бидејќи ѝ пропадна кариерата, и ѝ треба некоја улога“
Па да, полесно е да поверувате дека некој измислил некоја своја улога, отколку едвај, конечно, после толку време, да собере сила и повторно сè да преживува објаснувајќи го секој детаљ и одговарајќи на којзнае колку прашања за време на поднесувањето на пријавата…
Срам да ви е за секој коментар на оваа тема кој не е поддршка, туку замолчување на жртвата.
Молчењето не е злато.
Никогаш и не било.
Секоја тишина еден ден станува вресок.

Фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) ВИДЕО+ФОТО) Дошол на венчавка со шест жени:„Сите се трудни од мене!“

На Инстаграм објавил фотографии од венчавката Контроверзниот богаташ познат како Прити Мајк предизвикал низа коментари …