(ВИДЕО) Зборовите кои Џо Бајден и ги ушатил на сопругата пред инаугурацијата говорат за нивниот брак

Околу еден чќас пред инаугурацијата, новиот американски претседател Џо Бајден на социјалните мрежи и испрати специјална порака на неговата сопруга Џил.
Тој објави видео на кое двајцата се држат за раце и и се обратил со љубезни зборови.

„Те сакам, Џили и не можам да бидам повеќе благодарен што ќе бидеш со мене на ова патување“, напишал тој покрај снимката.
Токму Џил застана покрај него и ја држеше семејната Библија на која се заколна Бајден додека се заколнуваше за нов американски претседател. По самата заклетва, тие се прегрнаа и се бакнаа.

Фото: Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Славната тенисерка родила девојче и открила кое популарно име и го дала

Каролина Возниацки стана мајка. Поранешната данска тенисерка со нејзиниот сопруг и поранешна НБА sвезда Дејвид …