(ФОТО) ДРАМА во Истанбул: Убавата турска глумица открила дека го напушта снимањето поради болест

Неслихан се онесвестила за време на снимањето на серијата „Ќерката на амбасадорот“.

Неслихан Атагул, позната кај нас како Нихан од серијата „Бесконечна љубов“, во која глумеше заедно со славниот актер Бурак Оџивит (Бали Бег), ја напушти серијата „Ќерката на амбасадорот“ поради проблеми со цревата.

Фановите веќе некое време забележале дека таа е видно ослабена, па дури и најдобрата „шминка“ не можела да ги сокрие нејзините познати темни кругови.

Дури кога Неслихан се онесвестила при снимањето на новата епизода, сфатила дека ѓаволот ја однел шегата. Прво било речено дека ќе земе 10 дена боледување, но пред половина час, актерката која ја играше улогата на Нара во серијата, им се заблагодарила на фановите и на целиот тим на стори на нејзиниот профил на Инстаграм, што значело нејзино збогување од продолжението.

Foto: InstagramScreenShot/neslihanatagul

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ПОСТАПИЛ КАКО СЕКОЈ ТАТКО – ПРИНЦОТ ХАРИ КОНЕЧНО ОТКРИЛ ЗОШТО ГО НАПУШТИЛ КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: „Морав да го спасам семејството!“

Принцот Хари гостувал во емисијата на славниот актер и комичар Џејмс Корден, а по тој …