(ВИДЕО) Начинот на кој шпанските војници им помагаат на постарите после олујата е едноставно за ВОСХИТУВАЊЕ

Снегот кој пред неколку дена без прекин паѓаше 33 часа во Мадрид, откако времето се смири, се претвори во мраз, а чистењето на градските улици се одвива бавно поради недоволниот број на опрема за тоа но и лопати.
Неколку стотици војници, работници на градско чистота и припадници на службите за вонредни состојби со лопати и копачи ги чистеа улиците на Мадрид. Видеото покажува дека војниците исто така ги користат стапалата за да им овозможат на постарите лица да поминат што е можно побрзо и побезбедно.


Фото: Принтскрин/Twitter.com

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за недела, 05.12.2021: Внимателно ја анализирате љубовната врска, но ви недостасуваат конкретни одговори…

Овен Љубов: Имате добро претчувство и со нетрпение очекуват емотивна средба. Работа: Придружните компликации на …