Дневен хороскоп за понеделник, 18.01.2021: Близнаците ги очекува среќа, Лавот ќе ужива во средбата со саканата личност, Стрелецот мора да игнорира нечија провокација…

Овен
Љубов:
Понекогаш поставувате строги услови или погрешни прашања. Партнерот не сака да ве повреди, тој само бара добар начин да се заштити.
Работа:
Планот што упорно се обидувате да го реализирате во кругот на соработници не е најдобро решение за заеднички интереси.
Здравје:
Важно е да се акумулира позитивна енергија.

Бик
Љубов:
Важно е да имате добра идеја што ќе ве приближи на вистински начин.
Работа:
Прифатете ги работите и настаните во оптимистички стил, без оглед на разликите што постојат во вашето опкружување.
Здравје:
Уживајте во работите што ве инспирираат да бидете расположени.

Близнаци
Љубов:
Некој ќе ве направи среќни со емотивно внимание или соодветен подарок. Прифатете сè што ве поврзува со емотивно зближување и добро расположение.
Работа:
Вие сте во креативна и творечка фаза. Треба да ги промовирате вашите идеи, а брзата акција е услов за победа.
Здравје:
Зрачите со позитивна енергија.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Мајката открила дека нејзината ќерка (12) била злоставувана од нејзините врснички, па зела БОКСЕРСКИ ракавици и направила хаос

Не знаела на која прво да и се одмазди… Сите се фаќале по главата. Додека …