ЕМОТИВНИ ФОТОГРАФИИ; Хурем со бебето излегла од болница а еве како изгледала средбата со постарата ќерка!

Лара ја запознала сестричката…
Актерката, која популарноста ја стекна играјќи ја славната Хурем во серијата „Сулејман Величествениот“, се породи пред неколку дена и роди здраво девојче.
Мајката и ќерката конечно излегоа од болницата, а на доаѓањето на малата сестра, најмногу се израдувала постарата ќерка на Меријем Узерли, Лара, која веднаш ја земала во нејзините раце.


Овој емотивен момент, славната Хурем решила да го сподели со своите следбеници на Инстаграм, каде покрај сликата на нејзините ќерки ставила емотикон на срце.


Иако не сакаше да го открие името на таткото на нејзината помлада ќерка, Меријам и ја исполни желбата на Лара да има сестра.

Foto: YouTube printscreen /Sulejman veličanstveni
Foto: Printscreen Instagram story/meryemuzerlimeryem

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) СРЦЕТО ТОА ТРЕБА ДА ГО ИЗДРЖИ – ДВЕ ТРАГЕДИИ ВО ИСТИ ДЕН: Македонската презентерка ја загуби мајката, а на истиот датум пред осум години и почина и’ сопругот кој беше познат актер

Животот е непредвидлив и суров, тежок колку и убав, а тоа на своја кожа и …