Дневен хороскоп за недела, 17.01.2021: Планирајте омилена забава или емотивна средба, ќе уживате во весело друштво и нечие внимание…

Терезија
Љубов:
Средбата со една личност е огромно задоволство и уживање за вас. За жал, таа кулминација поминува брзо.
Работа:
Подобро е да не се занесувате од некои необични идеи, туку да ја зачувате вашата деловна или социјална репутација.
Здравје:
Важно е да се задржи вниманието и самоконтролата.

Скорпија
Љубов:
Планирајте омилена забава или емотивна средба, ќе уживате во весело друштво и нечие внимание.
Работа:
На вас е да ја покренете иницијативата во вистинската насока, а останува на некој друг да ги реализира вашите идеи.
Здравје:
Овозможете си некои „убави ситници“ како поттик за добро расположение.

Стрелец
Љубов:
Избегнувајте емотивни провокации што можат да ве наведат на лошо однесување.
Работа:
Вие постапувате мудро или смислено кога се среќавате со соработниците. Нема потреба да се однесувате наметливо.
Здравје:
Ќе ви годи забавна содржина.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Колку хороскопските знаци траат во врската? Кој сака до крајот на животот а кому се’ брзо здодева?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …