Дневен хороскоп за недела, 17.01.2021: Планирајте омилена забава или емотивна средба, ќе уживате во весело друштво и нечие внимание…

Рак
Љубов:
Ве придружува романтично расположение, а нечии зборови или поглед кон вас поттикнуваат лавина од позитивна енергија.
Работа:
Понекогаш е лесно да се постигнат деловни цели, треба да се најдете на вистинското место и да направите ефикасен потег.
Здравје:
Вие делувате позитивно на вашата околина, уживајте во тоа на различни начини.

Лав
Љубов:
Планирајте некоја омилена забава или нова љубовна врска. Некој ве поттикнува да бидете расположени и да преземете емоционална иницијатива.
Работа:
Новите случувања во деловната сцена бараат процена на моментот и брзо прилагодување. Можно е да се импровизира само во одредена мерка.
Здравје:
Обидете се да го разубавите вашето расположение.

Девица
Љубов:
Во средбата со саканата личност, не сакате да ги менувате вашите критериуми, но ново убедување ве носи на граница на трпеливост.
Работа:
Имате добри идеи, но некој го ограничува вашето деловно влијание. Вие сте во благодарна позиција да го премолчите тоа што го мислите.
Здравје:
Ќе ви годи психофизичка релаксација.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Колку хороскопските знаци траат во врската? Кој сака до крајот на животот а кому се’ брзо здодева?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …