Дневен хороскоп за недела, 17.01.2021: Планирајте омилена забава или емотивна средба, ќе уживате во весело друштво и нечие внимание…

Овен
Љубов:
Не можете да се помирите со моменталната состојба. Делувате многу провокативно на партнерот, но не го постигнувате посакуваниот ефект.
Работа:
Преокупирани сте со идеи што треба да ви овозможат побрз или полесен деловен успех. Вашето однесување укажува на пренагласеност на личните способности.
Здравје:
Важно е да ги подобрите концентрацијата и расположението.

Бик
Љубов:
Користете шарм и заводливи начини колку што е потребно. Одговорете на нечиј повик или љубовна порака.
Работа:
Покажете ја вашата околина дека имате различни способности и дека вашата улога е незаменлива во деловните договори.
Здравје:
Ќе ви годат неколку часови здрав сон, обрнете внимание на соништата.

Близнаци
Љубов:
Контролирајте ги негативните страсти во емотивната врска и не дозволувајте никој да ве наведе до лошо однесување.
Работа:
Важно е вашите идеи да ги поставите на вистинското место, така што сите околу вас ќе бидат среќни и задоволни. Поттикнете го вашето креативно расположение.
Здравје:
Ќе ви годи престој во природа или спортска активност.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Мајка за синот изградила мостови до училиште

Грижлива мајка во кинеската провинција Хенан потрошила повеќе од милион јуани или околу 154.000 американски …