(ВИДЕО) Со „БМВ“ возел 280 км на час, а потоа во неговата лента влегла „Мазда“

Она од што многу возачи стравуваат, му се случи на возач на БМВ.
Возењето по автопат е најудобна форма на возење, но крие и опасности. Поголеми брзини, дури и малку невнимание може да заврши фатално. Една таква ситуација е кога побавно возило одеднаш ќе влезе во вашата лента. На пример, возите 130 км на час по левата лента, а потоа дедото во Талија почнува да го престигнува камионот со 90 км на час. Воопшто не е пријатно, нели?
Сега замислете да возите 280 км на час. Секако, на германскиот автобан каде што нема ограничувања на брзината.
Ова е токму она што се случи со возачот на BMW M4 (видео, приближно 0:48 мин.) И додека возеше по автопатот, далеку побавната Mazda 3 влетала во неговата лента, престигнувајќи Ford со 140 км на час. Почнал да кочи, а судејќи според епилогот, работата ја заврши на време.

Овој пат нема да обвиниме никого, туку само уште еднаш ќе потенцираме дека никогаш не е доволно да бидете претпазливи.

Фото: Скриншот/youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Роверот на Марс ги направил првите 5. грама кислород

Роверот „Prezervans“ на НАСА трансформирал јаглерод диоксид од атмосферата на Марс и го претворил во …