(ВИДЕО) Дидие Дрогба гол во кревет со друга жена: Поради снимката морал да се разведе

Дидие Дрогба се разведе од сопругата Лале Диакате со која е во брак од 2011 година, а наскоро излезе и видео на кое славниот фудбалер лежи гол во кревет со непозната жена.
Медиумите пишуваат дека поранешниот фудбалер на Челси го завршил бракот поради измама.

„Не сум навикнат да зборувам за мојот приватен живот, но поради сè што има во медиумите можам да потврдам дека, за жал, по 20. години заеднички живот, Лала и јас донесовме тешка одлука. Секој тргна по својот пат. Ние сме сè уште многу блиски и нашиот главен приоритет е да го заштитиме нашиот деца “.


Поранешниот центарфор на Брегот на Слоновата Коска ја заврши својата кариера пред две години.

Foto: Screenshot/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) ММА – Легендарниот Бразилец бурно ја прославил победата па дознал дека борбата не е готова

НЕВЕРОЈАТНА ситуација му се случила на славниот бразилски ММА борец Зулузињо на приредна на руска …