Ова се трите најверни хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

ОВИЕ знаци ја ценат верноста и таа им е поважно во врската отколку што било друго. Тие претпазливо ги запознаваат своите партнери пред да се врзат, па кога ќе дефинираат врска, размислуваат сериозно и за нив нема простор за неверство.
Ова се трите најверни хороскопски знаци.

Рак
Мамењето е спротивно на сè за што се залага Ракот, што го прави еден од најверните знаци во зодијакот. Со него управува Месечината, небесно тело поврзано со чувства, Ракот е особено чувствителен на кршење на срцето. Како резултат, тој полека се отвора пред нови партнери и има тенденција да тестира и провери некого пред да биде подготвен дури и да размисли да го пушти во својот живот. Ракот сака сигурност и непоколеблив партнер во нивните односи. Ако го предадете Ракот, тој нема да изневери, но многу скоро ќе го почувствувате студенилото што може да го покаже овој знак.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Дневен хороскоп за четврток, 25.02.2021: Близнаците најсигурни во семејството, Лавот во дилема, Стрелецот слободно може да се препушти на љубовната инспирација…

Овен Љубов: Емотивните дилеми не треба да се продлабочуваат со погрешни одговори, партнерот очекува да …