Нутриционистка дала одговор: Дали заледеното овошје и зеленчук се подеднакво здрави како и свежите?

ОВОШЈЕ и зеленчукот се важен дел од здравата исхрана, без разлика дали се свежи или замрзнати.
Замрзнатото овошје и зеленчук имаат исто толку хранливи материи како и свежите сорти и можат да имаат дополнителни придобивки како што се достапност и погодност, вели Шенон Витингем, нутриционист од приватна пракса во Бруклин.
Како што објаснува таа, овошјето и зеленчукот што ќе се продаваат во замрзната форма се берат на врвот на нивната зрелост. Потоа се зачувуваат со процесот на замрзнување што не ја намалува хранливата вредност на производот.
Како резултат, замрзнатите производи сè уште се богати со витамини А, Б, Ц, Д, Е и К кои се од суштинско значење за здравјето на луѓето, помагаат во одржувањето на здравите клетки и органи, ја претвораат храната во енергија и го поддржуваат вашиот имунолошки систем. Покрај тоа, тие исто така содржат минерали, вклучувајќи калциум, калиум, натриум, железо и цинк, кои се потребни за јаки коски и заби, здрави мускули и добро функционирање на нервниот систем. Исто така, не недостасуваат ниту влакната, што е важна хранлива материја за здравјето на дигестивниот систем и потенцијално спречува болести како рак.

Конечно, замрзнатото овошје и зеленчук исто така содржат фитонутриенти: растителни соединенија како полифеноли и флавоноиди кои помагаат во намалување на воспалението и обезбедуваат антиоксидантни придобивки, намалувајќи го ризикот од некои болести.
Понатаму, замрзнатите производи може да имаат дури и некои предности во однос на свежите. Прво, свежите производи често се берат пред да бидат целосно зрели и испорачани на долги растојанија. Свежите производи исто така можат да поминат извесно време на полицата пред да завршат во вашата кујна, што може донекаде да ја намали нивната хранлива вредност. Или тие можат да се расипат ако не ги користите на време, што може да биде губење храна и пари.Спротивно на тоа, замрзнатите производи можат лесно да се чуваат до една година без да се изгуби квалитетот, објаснила Витингем. Тие исто така се често поевтини од свежите производи, а благодарение на нив, можете дури и да уживате во сезонско овошје и зеленчук во текот на целата година.
Имајте ги на ум адитивите како шеќер, сол или додадени сосови


Сепак, еден недостаток на замрзнатиот производ е тоа што текстурата или вкусот на производот можат да се променат за време на процесот на замрзнување и одмрзнување. Понекогаш производите ја губат својата цврстина, но содржат и премногу вода.
Како резултат на тоа, некои замрзнати производи можат да се продаваат со засладувачи, додавање сол или сос за да се зачува вкусот и текстурата. Овие дополнителни состојки можат да ги зголемат калориите во вашиот производ, и треба да бидете свесни за ова ако се обидувате да внимавате на вашата тежина или да избегнете додавање шеќер. Дополнителен натриум или сол исто така може да биде еден од проблемите.
„Ако се обидувате да внимавате на вашиот крвен притисок, внимавајте на тоа затоа што во овие денови сол има во сè“, рекла Витингем.
Но, замрзнатите производи обично имаат помалку додатоци од конзервирана стока, рекла таа. Имено, конзервираното овошје и зеленчук обично се преполни со повеќе конзерванси (вклучувајќи шеќер, често во форма на сирупи, како и масла и повеќе сол), пишува Insider.

Извор:Insider

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) Оваа совршена тестенина со сирење и домати е хит на ТикТок – ви донесуваме рецепт!

ПАСТАТА со фета сирење и шери домати стана вистински хит на „ТикТок“, а „Екран“ рецептите …