Дневен хороскоп за сабота, 16.01.2021: Лавот треба да биде трпелив, Терезијата ќе го подобри љубовниот живот, Рибите избрзуваат и прават непријатности…

Овен
Љубов:
Партнерот има нови забелешки на вашето однесување. Не го игнорирајте она што го слушате, размислете за вашите недостатоци.
Работа:
Важно е да ги контролирате вашите лоши навики, нема потреба да се истакнувате пред личност која користи различни деловни критериуми.
Здравје:
Избегнувајте стресни ситуации или луѓе кои ве иритираат.

Бик
Љубов:
Можно е партнерот да има повеќе проблеми отколку што мислите. Покажете емпатија и разбирање во секој поглед.
Работа:
Вие делувате како личност која ги става своите деловни и финансиски цели над интересите на мнозинството, поради што ве очекуваат разни коментари.
Здравје:
Потребна ви е добра нега и психолошка поддршка.

Близнаци
Љубов:
Бидете подискретни на состаноците и добро проценете ги вашите опции, пред да започнете „емотивна искра“. Потпрете се на претчувството.
Работа:
Чувствувате мала стагнација или потреба психички да се ослободите од насобраните обврски што ве заморуваат.
Здравје:
Обрнете внимание на поправилна исхрана.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Дневен хороскоп за четврток, 25.02.2021: Близнаците најсигурни во семејството, Лавот во дилема, Стрелецот слободно може да се препушти на љубовната инспирација…

Овен Љубов: Емотивните дилеми не треба да се продлабочуваат со погрешни одговори, партнерот очекува да …