ВИДЕО од генијалниот трик за лупење варени јајца воодушевил повеќе од 2. милиони луѓе!

Видео за лесен начин за лупење варени јајца за само неколку секунди станало вирално на социјалните мрежи, а овој трик воодушеви милиони луѓе.
Видеото што од вчера го гледаа повеќе од 2 милиони луѓе на „ТикТок“, покажува како жена едноставно лупи тврдо варено јајце – со чаша. Откако ќе ги сварите јајцата, сè што треба да направите е да ги ставите во празна чаша и добро да се протресат неколку секунди.
После тоа, јајцето едноставно ќе се лизне од лушпата.

@rujinakhaledPerfectly peeled boiled eggs 🥚 ##lifehack ##stitch ##fy ##foodtiktok

♬ Ultimate life hacks – Kelly – The Life Bath

„Ова менува сè“, „Совршено“, „Ова ќе го смени мојот живот“, напишале корисниците на „ТикТок“.
Снимката од сличен трик стана вирална на почетокот на минатата година, но на тоа видео, една жена додаде ладна вода во празната чаша пред да ја тресе, а јајцето исто така само се лизна. Минатиот мај, хит стана генијален трик за лупење јајца со дување во нив.

Фото: Принтскрин/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) Ирина Шајк и Бредли Купер се повторно заедно!?

Американскиот актер Бредли Купер (45) и руската манекенка Ирина Шајк (35) биле фотографирани заедно во …