(ВИДЕО) ЖЕНА НАРАЧАЛА ХРАНА, А ДОСТАВУВАЧОТ И ОТКАЖАЛ ВО ПОСЛЕДЕН МОМЕНТ: Го видела од прозорецот и снимила НЕПРИЈАТНА СЦЕНА!

Една жена се пожалила дека нарачала испорака за на нејзината нарачката ненадејно биде откажана.
Кога погледнала низ прозорецот, имала што да види.
Имено, таа се шокирала кога забележала дека возачот на службата за достава ја јаде нејзината храна – пред нејзината куќа! Таа брзо го земала мобилниот телефон и ја снимила сцената. Нејзиниот брат бил подеднакво шокиран од постапките на возачот и ја повикал службата на Твитер.


Нивниот портпарол веднаш одговорил.
“Ние сме посветени на обезбедување на позитивно искуство на сите наши клиенти. Кога ќе станеме свесни за какви било практики што се под високите стандарди што ги очекуваме, секогаш ќе преземаме чекори за решавање на проблемот. Жал ни е што слушнавме за овој инцидент. Ние истражуваме, преземаме активности како што е потребно и исто така сме во контакт со клиентот“, рекол тој.

Фото: Скриншот/Тwitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

Дневен хороскоп за четврток, 25.02.2021: Близнаците најсигурни во семејството, Лавот во дилема, Стрелецот слободно може да се препушти на љубовната инспирација…

Овен Љубов: Емотивните дилеми не треба да се продлабочуваат со погрешни одговори, партнерот очекува да …