Mozzart бара Доктор за ракомет

Дали се сметаш себеси за експерт во ракомет? Дали добро го познаваш овој спорт и ги следиш светските случувања и резултати? Доколку одговорот е да, Mozzartте предизвикува да го покажеш твоето знаење!

Во тек е Светското првенство во ракомет, а Mozzartе во потрaга на најдобриот познавач на овој спорт. Mozzart организира награден натпревар, кој традиционално се одржува трета година по ред, a го бара најуспешниот Доктор за ракомет.

Секој ден до 31 јануари на нивната Фејсбук страницаобјавуваат по еден предизвик дневно поврзан со Светското првенство во ракомет. Ваша задача ќе биде да дадете точен одговор на предизвикот во коментар под него.

Сите точни одговори ќе бидат бодувани со по 10 поени, со што стануваат дел од ранг листата согласно која на учесниците со најголем број бодови ќе им бидат доделени награди. Прво место добива Samsung Galaxy A71, второ место добива ракометен дрес и 20 дена бесплатно обложување, а трето место добива ракометен дрес и 10 дена бесплатно обложување. Најбрзите 5 на секој предизвик ќе добијат дополнителни поени за брзина и тоа:Првиот добива 5 поени, вториот 4 поени, третиот добива 3 поени, четвртиот добива 2 поени, а петтиот добива 1 поен.

Секојдневно ваучери за бесплатно обложување добиваат учесниците со најбрзите 10 точни резултати во различни вредности, зависно брзината на коментирање.

Следете го нивниот Фејсбук профил, каде секојдневно објавуваат по еден предизвик. На нивната промо страна ќе се ажурира ранг листата која на крај од натпреварот ќе ги покаже тројцата добитници на награди.

Побрзајте и вклучете се во Mozzart предизвиците, покажете дека токму вие сте Доктор за ракомет!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) ММА – Легендарниот Бразилец бурно ја прославил победата па дознал дека борбата не е готова

НЕВЕРОЈАТНА ситуација му се случила на славниот бразилски ММА борец Зулузињо на приредна на руска …