(ФОТО) ЌЕРКА НА БИЗНИСМЕН ИЗВРШИЛА САМОУБИСТВО: Скокнала со бебето во прегратка!

Американката со кинеско потекло, Лили Луо (34), ќерка на тајкун за недвижнини, наводно скокнала гола од пентхаус во Хонг Конг, држејќи во рацете петмесечно бебе, тврдат локалните медиуми.
Според локалните медиуми, таа и нејзината ќерка Ајер починале на самото место. Полицијата соопштила дека со обдукцијата ќе се утврдат причините за смртта на жената и нејзиното бебе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lili Luo (@lili3luo)

Властите испитуваат дали жената, за која локалните медиуми тврдат дека е ќерка единица на тајкунот Лин Луо, претседател на кинеската компанија „Jinlin Real Estate“, наводно страдала од постпартална депресија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lili Luo (@lili3luo)

„Жената и бебето беа прогласени за мртви на самото место. Првичната истрага утврди дека тие паднале“, навела полицијата во извештајот, како што пренесува „News.com.au“, повикувајќи се на „Daily Mail“.
Инстаграм профилот, кој очигледно и припаѓа на Лили Луо, содржи фотографии од нејзиното бебе и нивниот живот во раскош.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lili Luo (@lili3luo)

„Ајер денес го слави 100-от ден од постоењето во нашиот свет. Тоа е начинот на кој Бог ми дава перспектива за животот. Ти благодарам што ми се појави во животот моја сакана ќерко“, се наведува во објавата од 7. ноември минатата година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lili Luo (@lili3luo)

Фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

А1 Македонија продолжува со едукативната програма за деца „Интернетот не е само игра… Кликај безбедно“

Од денес А1 Македонија продолжува со едукативни предавања за четвртоодделенците низ земјата, за безбедно користење …