(ФОТО) Откриена причината за ненадејната смрт на бремената 36. годишна инфлуенсерка

Инфлуенсерката Емили Мичел почина ненадејно во 16-та недела од бременоста со своето петто дете.
Таа почина за време на појадокот, три дена пред Божик, а нејзиниот сопруг Џо сега објави дека причина за смртта е белодробна емболија, или блокирање на пулмоналната артерија од тромб.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by EMILY (@the.hidden.way)

„Пред неколку дена пристигнаа наодите од аутопсијата дека причината за смртта е белодробна емболија. Иако е тешко да се прифати дека тоа се случило, знаеме дека сите медицински професионалци направија се за да и помогнат. Децата и јас сме благодарни за љубовта и поддршката заради загубата на нашата сакана Емили и бебето Џои. Невозможно е да се опише со зборови колку ни значат вашите зборови, гестови, изрази и охрабрување“, напишал Џо на GoFundMe.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by EMILY (@the.hidden.way)

Емили и Џо имаа четири деца: Фин, Исла, Еди и Лулу. Блогерката од Род Ајленд ја следеа 107. илјади луѓе на страната на Инстаграм – The Hidden Way, а по нејзината смрт тој број се искачи на 176. илјади.

Фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ФОТО) ВИДЕО+ФОТО) Дошол на венчавка со шест жени:„Сите се трудни од мене!“

На Инстаграм објавил фотографии од венчавката Контроверзниот богаташ познат како Прити Мајк предизвикал низа коментари …