(ФОТО) На глумецот кој бил итно хоспитализиран дијагностициран му е рак од четврти стадиум

ПО веста дека 44-годишниот актер Дастин Дајмонд е итно хоспитализиран и дека неговото семејство стравува од рак, лекарите конечно му поставиле дијагноза и ја откриле причината за болката што ја претрпувал во последните неколку дена.
Сомнежите на семејството за жал биле потврдени и на актерот му бил дијагностициран карцином на рак на панкреасот во четвртата фаза, пренесува NBC.

Да потсетиме, Дајмонд заврши во болница по неколкудневно жалење на болка и непријатност, а неговите најблиски почнале да се плашат од најлошото сценарио. Мајката на актерот неодамна починала од рак на дојка, а многу други членови на неговото семејство исто така се разболеле од рак.
Дајмонд се прослави со улогата на Screech во Saved by the Bell, и токму во таа улога тој дебитираше и ја започна својата кариера. Во 2015 година, тој се најде во центарот на скандалот, кога беше осуден на затвор за прободување на човек една година порано. Инцидентот се случил откако неговата сопруга се судрила со друга жена.

Тој бил ослободен од затвор по три месеци, но наскоро бил повторно уапсен за кршење на условната казна.

Фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

(ВИДЕО) Средба која „кине душа“: Џенифер Лопез поради НЕА не можела да ги запре солзите!

Големи ѕвезди се многу слаби на фановите кои се болни, особено кога станува збор за …