ИТАЛИЈАНЦИТЕ НЕ ПРОСТУВААТ- Марадона на наследниците им оставил големи долгови: Фудбалската легенда поради неплаќање данок должен и на народот и на Господ!

Легендарниот Диего Армандо Марадона по неговата смрт оставил огромен долг.
Аргентинските медиуми наведуваат дека Марадона со години избегнувал да плаќа данок во Италија, додека бил играч на Наполи, и дека долгот на крајот достигнал неверојатни 26. милиони евра!
И, таа бројка е исто така намалена, бидејќи адвокатите на Диего успеале да отпишат 11. милиони евра.
Весникот Infobae наведува дека смртта на Марадона не ги отпишала долговите, па тие им биле пренесени на неговите наследници, кои во последните недели водеа битка за наследство, кое вклучува недвижнини, автомобили и накит.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.


Видете следно

СРЦЕТО НА ИЗДРЖАЛО – Починал Алфредо Кинтана

Порто потврдил дека познатиот голман Алфредо Квинтана починал. Португалскиот голман Алфредо Квинтана претрпел срцев удар …